Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2012 | | numer 3/2012 |
Szukali złodzieja 2 lata... I znaleźli
Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali aż 2 lata. Chodzi o kradzież telefonu z grudnia 2009 roku, która de facto nawet... nie została zgłoszona policję. Skąd więc w policja w ogóle wiedziała, że ma szukać złodzieja? Akurat tego policjanci „Tygodnikowi” powiedzieć nie chcą.

Sprawą zajmował się posterunek w Cekcynie. W ten sposób w ręce mundurowych wpadł 24-letni mieszkaniec gminy Lubiewo, który kradzieży telefonu w Cekcynie miał dokonać w grudniu 2009 roku.

– Potem policjantom udało się dotrzeć do właścicielki telefonu. Nie zgłaszała ona kradzieży na policję, ponieważ nie miała pewności, w jaki sposób utraciła swoją własność. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Brygida Zimnoch z tucholskiej policji, którą spytaliśmy, dlaczego właściwie policjanci zaczęli pracować nad jakąkolwiek kradzieżą, skoro jej im nawet nie zgłoszono. W odpowiedzi – ku naszemu zaskoczeniu – usłyszeliśmy, że tego policja nam już nie zdradzi.

Od rzeczniczki tucholskiej komendy dowiedzieliśmy się natomiast, że telefonu nie udało się odzyskać. Mężczyzna zdążył go bowiem sprzedać. Czynności w tej sprawie nie zostały jeszcze zakończone. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, kto i w jakich okolicznościach kupił kradziony telefon.
Łukasz Zep, (pp)

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl