Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2012 | | numer 2/2012 |
Zaatakował nożem swoją dziewczynę
Prokurator zdradza, że 34-latek znęcał się nad swoją konkubiną już od pewnego czasu. W ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę nożem. Stało się to w Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej.
Szpital. Pensje z poślizgiem
– Po raz drugi w ciągu trzech miesięcy Szpital Tucholski nie wypłacił nam wynagrodzeń w terminie – twierdzi pracownica lecznicy. Dyrektor placówki Leszek Pluciński zapewnia, że nie ma żadnych problemów z płatnościami.
Atak na starszego mężczyznę
Ofiarą napastników padł 72-letni mieszkaniec Pruszcza. Młodzi mężczyźni włamali się do jego domu, wyważając drzwi.
Przedwczoraj - pożar w Tucholi
2 zastępy strażaków gasiły wtorkowy pożar na ul. Mickiewicza.
Policja szuka złodzieja
Nieznany sprawca w centrum Tucholi ukradł samochód ciężarowy.
Ścieki płyną przez podwórko
– Chcemy, aby nasze domy zostały wreszcie podłączone do sieci kanalizacyjnej – mówią mieszkańcy bloków w Słupach. Ostatnio z ich starego szamba zaczęły wyciekać nieczystości. Część trafia prawdopodobnie do pobliskich stawów.
Nie mają jak wrócić do domów
Likwidacja jednego z połączeń powoduje, że mieszkańcy Małego Gacna w godzinach popołudniowych nie mają teraz jak dojechać z Bydgoszczy do domów. Proszą o pomoc zarówno „Tygodnik Tucholski”, jak i władze gminy Cekcyn.
Budynki do wyburzenia?
Chodzi o plan budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Nowodworskiego. Wiceburmistrz Tucholi Tomasz Stybaniewicz publicznie przyznał, że istnieje koncepcja przewidująca wyburzenie tam aż trzech budynków. – W tej chwili nie można mówić o burzeniu czyichś domów, bo nic w tym temacie nie jest przesądzone – reaguje szef RDW Janusz Dąbka.
Powiat na plusie, ale...
2,7 mln zł ma wynieść nadwyżka w tegorocznym budżecie powiatu tucholskiego. Taki jest plan. Gdy radni go uchwalali, Dorota Gromowska, starosta tucholski nie wykluczyła, że już podczas kolejnych obrad mogą pojawić się w nim zmiany.
Przyjęli inwestycję, której nie będą realizować
– Kręgielnia nie będzie realizowana, ale jest wpisana by nam pieniędzy nie zabrali – przyznaje wójt Jacek Czerwiński. Ten zapis to element jednogłośnie przyjętego budżetu.
Jednogłośny, ale nie bez zmian
Cekcyńscy radni jednogłośnie przyjęli tegoroczny budżet, wprowadzili w nim jednak dwie zmiany.
Mają budżet bez deficytu
Śliwiccy rajcy uchwalili plan finansów swojego samorządu na nowy rok. Tylko radny Stanisław Wasielewski wstrzymał się od głosu. Tłumaczył, że nie miał wpływu na treść dokumentu.
Pożyczą 1,7 mln zł
Kęsowscy radni jednogłośnie uchwalili tegoroczny budżet ich samorządu. Wydatki będą wyższe od dochodów.
Komunalka w Lubiewie stanie się spółką?
To pomysł kierownika zakładu gospodarki komunalnej. – Podstawowym mankamentem Zakładu Gospodarki Komunalnej jest jego ograniczona samodzielność. Działamy na terenie jednej gminy, brakuje środków na inwestycje, mamy małą efektywność działania i brak nam osobowości prawnej – mówi Jacek Drzycimski.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl