Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2005 | | numer 10/2005 |
DŁUG
„Tygodnik Tucholski” dotarł do informacji, z których wynika, że doszło przed laty do dwóch istotnych spotkań przedstawicieli Przedsiębiorstwa Komunalnego z „Kapostem”. Pierwsze miało miejsce w gabinecie burmistrza, drugie w siedzibie PK. Zarówno Edmund Kowalski jak i Małgorzata Oller nie zgodzili się wtedy na proponowaną przez „Kapost” ugodę. Gdyby na to poszli, to komunalce nie groziło by dzisiaj widmo spłaty 1 mln. złotych. Wszystko zakończyłoby się na 250 tys. złotych. Burmistrz nie powiedział radnym o tych spotkaniach.
Miałam pełną buzię krwi
Z krwotokiem z rany po usuniętym zębie zgłosiła się w ubiegłym tygodniu do tucholskiego pogotowia Janina Grunwald. Nie uzyskała – jak twierdzi – praktycznie żadnej pomocy ze strony lekarza dyżurującego. Ten jest jednak innego zdania. – Robiłem, co mogłem – zapewnia.
Te beczki są niebezpieczne
Po interwencji „Tygodnika Tucholskiego” odpowiednie organy wszczęły postępowanie w sprawie porzuconych w Tucholi chemikaliów. W przerdzewiałych beczkach znajduje się prawdopodobnie wodorotlenek sodu, który po wydostaniu się na zewnątrz może zagrażać środowisku naturalnemu oraz zdrowiu ludzi.
Nalot z Bydgoszczy
W piątek na drogach naszego powiatu zaroiło się od policyjnych kontroli drogowych. Tak będzie teraz coraz częściej.
Ulica nie dla mieszkańców
Larum na zebraniu wiejskim w Śliwicach podnieśli mieszkańcy ulicy Glinianej. Nie zadowala ich położony tam niedawno chodnik. – Potrzebna jest utwardzona droga, bo od ciężkich samochodów rozpadają się nam domy – mówili.
...Nie hańbmy naszej gminy
– Chylę głowę przed kombatantami, ale jak państwo radni przyjmą nazwę alei Wyzwolenia 11 Lutego 1945 roku, to będę pierwszy w gminie, który zerwie tę tablicę. Błagam państwa – apelował do gostycyńskich radnych Januariusz Barczyk. Dyskusja o nadaniu nazwy jednej z ulic w Gostycynie poruszyła nie tylko rajców, ale i wzbudziła szereg emocji wśród obecnych na sesji gości.
Jak się miele mąkę
Właściciel młyna przy ulicy Chojnickiej zaproponował miastu otwarcie muzeum młynarstwa.
Specjalista potrzebny od zaraz
Mieszkańcy gminy Gostycyn nie muszą się obawiać o to, że tamtejszy Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej zostanie zamknięty. – Nasza działalność nie jest zagrożona – zapewniał na sesji Januariusz Barczyk, dyrektor tej placówki.
Lewe przyłącza?
Radny Władysław Hoppe uważa, że gminie Lubiewo potrzebna jest mapa sieci wodociągowej. – W tej chwili jest ogromny bałagan. Istnieje nawet ewentualność, że w wielu miejscach dwie osoby płacą za tę samą wodę – mówi.
Bobry atakują
O coraz większym zagrożeniu ze strony bobrów mówią niektórzy członkowie rady powiatu. Jest nawet propozycja, by je wyłowić i „wyeksportować”.
Sprawa jest podejrzana
Choć wycinka drzew na trasie Żalno-Kęsowo została zakończona, jej przeciwnicy nadal próbują udowodnić starostwu swoją rację. Szukają pomocy prawnej. Według opinii doktora nauk przyrodniczych wycinanie drzew rosnących przy prostej drodze bez zgody wójta było bezprawne.
Koniec z azbestem
Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi ma się zająć sukcesywną wymianą rur azbestowo- cementowych i stalowych. W planie jest również budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl