Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2005 | | numer 28/2005 |
Ratownicy wyłowili topielca
Mężczyzna przyszedł ze swoimi dziećmi nad jezioro późnym popołudniem, chwilę po tym, jak ratownicy zamknęli plażę. Strażacy wyłowili jego ciało dopiero następnego dnia (wczoraj). To pierwsze utonięcie tego lata w naszym powiecie.
Inwestycje za milion zł
Ponad milion złotych pożyczki zaciągnęła gmina Cekcyn z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. – Pieniądze będziemy pobierać z funduszu w ciągu dwóch lat na zaplanowane inwestycje. Ich spłata nastąpi w ciągu pięciu lat – wyjaśnia Waldemar Stosik, skarbnik gminy Cekcyn. Co zostanie zmodernizowane i przebudowane za te pieniądze?
Gostycyn bez zajazdu
– Czy wiadomo już, co nowy właściciel budynku po byłej restauracji zamierza zrobić z obiektem? W naszej gminie turyści właściwie nie mają żadnych możliwości posilenia się – pytała na sesji wójta Jacka Czerwińskiego radna Helena Ciżmowska.
Wnioski zweryfikowane
Wzrosła szansa na kanalizację w Minikowie i salę sportową w Bysławiu.
Czy przedszkole przestanie istnieć?
W tym roku szkoła w Kęsowie nie ogłosiła naboru do przedszkola. Rodzice, którzy pracują i mają dzieci w wieku od 3 – 5 lat, są oburzeni: – Na siedem miejscowości nie ma przedszkola. To już jest skandal. – Mogę w tej sprawie porozmawiać z dyrektorem Maraszem, ale decyzję pozostawię wyłącznie jemu – mówi wójt.
Osiem mandatów
W sobotnią noc po raz kolejny odbyła się zmasowana akcja policji. Tym razem nastawiona była przede wszystkim na nietrzeźwych kierujących. Uczestniczył w niej również reporter „Tygodnika Tucholskiego”.
Zasnął za kierownicą
W ubiegłym tygodniu niedaleko Śliwic potrącony został rowerzysta. Kierowca samochodu prawdopodobnie zasnął za kierownicą.
Jacek ściga się w Danii
Spektakularnym sukcesem tucholanina Jacka Nitki zakończyła się 3 runda wyścigów samochodowych Mistrzostw Niemiec i Danii w Rallycrossie.
Festiwal niczym jaskółka - wznosi się coraz wyżej
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Rudzkim Moście gości wykonawców z całej Polski już od dziesięciu lat. Z każdym rokiem wzrasta też poziom artystyczny imprezy, jak zaznaczyli jurorzy biorący udział w przesłuchaniach festiwalowych.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl