Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2005 | | numer 33/2005 |
Dostaniemy prawie 10 mln zł
Przedsiębiorstwo Komunalne wywalczyło wielką – prawie dziesięciomilionową – dotację. Tyle pieniędzy na inwestycje nie otrzyma żadna inna gmina w naszym województwie. Co będzie za nie zrobione? 12.300 m2 powierzchni tucholskich ulic otrzyma nowy wygląd. Pobudowanych zostanie w gminie prawie dwanaście kilometrów sieci kanalizacyjnej i ponad osiemnaście kilometrów wodociągów. To tylko niektóre z planowanych inwestycji.
Ginekolog skazany za aborcję
Zapadł wyrok w sprawie nielegalnej aborcji z 2001 roku. Tucholski ginekolog został uznany winnym. Wyrok jest już prawomocny.
Dyskusje przy cukierkach
O tym, że kampania prezydencka w pełni, przekonali się w ostatnich dniach mieszkańcy naszego regionu. Tucholę odwiedził Marek Borowski, były marszałek Sejmu i kandydat Socjaldemokracji Polskiej na prezydenta.
Pieniądze dla sołectw
Po 5 tysięcy złotych dofinansowania otrzymały sołectwa: Cekcyn, Krzywogoniec oraz Zielonka. Na co mieszkańcy zamierzają przeznaczyć przekazane przez urząd marszałkowski środki?
Potyczki gmin
Z uwagi na niesprzyjającą w minioną sobotę pogodę Stowarzyszenie „Akces” w porozumieniu z samorządami gmin odwołało zaplanowany wcześniej I Turniej Gmin Powiatu Tucholskiego.
Śliwiczanin pasowany na rycerza
Kolejna wakacyjna oferta kulturalna Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach okazała się wielkim sukcesem. W niedzielne popołudnie nieprzebrane tłumy bawiły się na tradycyjnej sierpniowej imprezie pod nazwą „Biesiada w Śliwicach”.
Rodzinny parów
Niedzielny festyn w Parowie nad Wielkim Jeziorem Cekcyńskim upłynął pod znakiem zabawy i rywalizacji w konkurencjach sportowych, które skierowane była zarówno do dzieci jak i ich rodziców.
Budziska pod gwiazdami
Sobotni festyn w Wielkich Budziskach rozpoczął się konkurencjami sprawnościowymi dla dzieci i młodzieży. Każdy konkurs skierowany był do innej grupy wiekowej. Najmłodsi rzucali szyszkami do wiadra, nieco starsi zjadali na czas jabłko i skakali w workach.
MaFaJa w Gostycynie
Rodzinnie i wesoło bawili się mieszkańcy Gostycyna i okolic w niedzielne popołudnie. Piknik zorganizowany był głównie z myślą o dzieciach. Dla nich też przygotowano szereg konkurencji i zabaw sprawnościowych.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl