Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 18/2010 |
Podłoga zalana benzyną i poodcinane alarmy...
Podłoga biurowego pomieszczenia tartaku zalana benzyną, poodcinane alarmy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, wyłamane drzwi w GS-ach, kradzież laptopa i dwóch komórek na stacji w LPG. To efekty jednej nocy na placu grupującym te cztery wymienione zakłady. – To nie mogło się wydarzyć tak po prostu, spontanicznie. To musiało być przemyślane – komentuje serię włamań i zniszczeń, jakie miały miejsce w Lubiewie, wójt gminy. Michał Skałecki przypuszcza, że za tym wszystkim stać może grupa osób.
Policjanci mieli więcej interwencji
W majowy weekend tucholska policja nie odnotowała wypadków. Więcej było za to interwencji, zwłaszcza domowych. Niestety tradycyjnie nie zabrakło amatorów jazdy pod wpływem alkoholu.
Powiat na 10 lat użycza ośrodek warty prawie 1,5 mln
Budynki: stara szkoła, kuchnia ze stołówką, administracyjno-gospodarczy z umywalnią wraz z wiatą i 28 budynkami letniskowymi. Całość wyceniona przez rzeczoznawcę na 1.468.300 zł. To podstawowe dane miejsca nazywanego popularnie ośrodkiem w Białej. O jego podupadającym stanie mówiło się od długiego czasu. Teraz ów stan ma się odmienić.
„Zawodnicy są narażeni na kontuzje”
Tak komentuje Wojciech Kociński, radny powiatowy, a zarazem trener piłkarski stan boiska „Orlika” przy ZSO. – Jeden z zawodników trenujących niedawno na tym boisku naderwał więzadła w kolanie. Wpływ na to miała zbyt twarda nawierzchnia – zgłasza Kociński komentując, że aktualnie piłkarze z takim samym narażeniem zdrowia mogą trenować na asfalcie.
Nie chcę wywoływać wojny
Paweł Kraut, trener TPS „Tucholanin” zarzuca innym działaczom nierówne traktowanie młodych sportowców. O szczegółach nie chce jednak mówić, by nie skłócać środowiska. – Temat jest mi znany (...) Nie wiem jednak, na czym nierówne traktowanie miałoby polegać – dziwi się dyrektor tucholskiego OSiR-u.
Mimo 3.921.300 zł deficytu, absolutorium jednogłośne
Mimo iż planowany deficyt na koniec roku wyniósł 3.921.300 zł, a budżet gminy zamknął się wynikiem ujemnym w wysokości 3.625.532,46 zł, to radni jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Lubiewa. Na „tak” były również komisja rewizyjna oraz Regionalna Izba Obrachunkowa.
...Teraz niestety jest to niemożliwe
Zmotoryzowani pacjenci Ośrodka Zdrowia w Raciążu, jak wynika z informacji radnych, mają problem z dojazdem i wyjazdem z niewielkiego parkingu przed ośrodkiem. Sprawa stawała dwukrotnie na sesjach rady miejskiej.
Radny Jerosławski i burmistrz Kowalski - dwie różne wizje
Burmistrz chciałby po raz trzeci otrzymać wsparcie w ramach schetynówki na przebudowę ulic Nowodworskiego i Świeckiej. Radny Jerosławski natomiast wolałby aby z narodowego programu starać się o pieniądze na budowę drogi Nowa Tuchola – Wielki Mędromierz.
Dlaczego burmistrz pojechał samochodem służbowym, a nie autobusem?
– W sobotę wyjechał autokar na mszę [chodzi o uroczystości pogrzebowe ofiar katastrofy w Smoleńsku], ale z tego, co wiem pan, starosta i poseł jechaliście osobno. Pan oprócz tego wybrał się do Warszawy samochodem służbowym – mówił na sesji Andrzej Jerosławski. – Czy nie mogli panowie posłużyć dobrym wzorem i pojechać wraz z wszystkimi chętnymi autobusem? – dziwił się radny. Burmistrz tłumaczył, że jego wyjazd samochodem pełnił rolę zabezpieczenia logistycznego.
To będzie pierwsze honorowe obywatelstwo w historii gminy
Potrzebę nadania takiego tytułu zgłosił na sesji w Cekcynie sołtys Krzywogońca. Jan Maniowski myśli o tym, by uhonorować nim m.in. zmarłego niedawno Ulrika Behrendta. Władze gminy są jak najbardziej za. – Musimy najpierw dokładnie sprawdzić kwestie formalne związane z daną uchwałą – tłumaczy wójt.
Mieszkańcy mogą spodziewać się odwiedzin ankieterów
W grę wchodzą również telefony z pytaniami do naszych domów. Tak wygląda próbny spis powszechny, który prowadzony jest na terenie gminy Lubiewo. To ten samorząd został wybrany jako jeden z szesnastu, w których w ramach prac przygotowawczych do narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku w okresie od 1 kwietnia do 31 maja prowadzony jest taki próbny spis.
Podział punktów w derbach powiatu
W 22 kolejce rozgrywek o mistrzostwo V ligi padło kilka ciekawych rozstrzygnięć, co mocno zagmatwało klasyfikację w górnej części tabeli. Do niespodzianek należały porażki Krajny Sępólno i Startu Eco-Pol.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl