Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 22/2010 |
Zderzenie czołowo-boczne. 4 rannych przewieziono do szpitala
– To było zderzenie czołowo boczne. Jadący z pierwszeństwem VW prawdopodobnie próbował w ostatniej chwili ratować się ucieczką na przeciwległy pas jezdni i po zderzeniu wypadł z drogi, spadając ze skarpy – słyszymy w straży pożarnej. W wyniku tego zderzenia aż 4 osoby zostały ranne.
Zrezygnujmy z wszystkich imprez, a pieniądze przekażmy powodzianom
– My chcemy organizować wielkie imprezy, gdy tymczasem mieszkańcy południa borykają się z powodzią? Wszystkie pieniądze z tego typu zabaw powinniśmy przekazać tym, którzy ucierpieli na skutek powodzi (...), dlatego też składam wniosek formalny, aby imprez masowych na koszt podatnika nie robić – apelował radny z Małego Mędromierza. Radni zdecydowaną większością głosów odrzucili jego propozycję.
„Mam prawo do zabrania głosu”. „Nie udzielam panu głosu”
– Jestem zniesmaczony całą tą sytuacją. Po raz pierwszy w historii funkcjonowania rady nie dopuszczona została do głosu osoba z zewnątrz – tak mówił Marek Boliński po tym, jak nie uzyskał pozwolenia na zabranie głosu od przewodniczącego rady Pawła Cieślewicza. – Nie przychylając się do udzielenia panu Bolińskiemu głosu, chciałem uniknąć dyskusji odnośnie sprawy, na którą pan burmistrz szczegółowo odpowie na następnej sesji – odpowiadał Cieślewicz.
Gmina ogłosiła konkurs na komendanta straży
Chodzi o stanowisko komendanta Straży Gminnej w Kęsowie, z którym pożegnał się w ostatnim czasie Ireneusz Ruszczyk. Ruszczyk wygrał konkurs na komendanta nowo utworzonej jednostki Straży Miejskiej w Debrznie. – Od razu podkreślę, że moje pożegnanie z kęsowską strażą gminna nie jest wynikiem żadnego konfliktu z kimkolwiek. To dla mnie możliwość rozwoju – zaczyna rozmowę z nami były kęsowski komendant.
Policja: To prawdopodobnie amfetamina
Do sądu rodzinnego trafiła sprawa osoby nieletniej, przy której policjanci – jak sami informują – znaleźli niewielką ilość podejrzanej substancji. – Wstępna analiza wykazała, że prawdopodobnie jest to amfetamina – słyszymy na komendzie.
Dach jest w złym stanie... i tak pozostanie?
Przynajmniej na razie Dom Pomocy Społecznej w Wysokiej nie doczeka się remontu dachu oraz termomodernizacji. Powiat liczył na dofinansowanie tej inwestycji w wysokości przekraczającej 291.000 zł (aż 65% całości zadania), ale dofinansowania nie otrzymał. – Absolutnie nie zgadzamy się z powodami, które podano, odrzucając nasz wniosek. Składamy odwołanie – zapowiada starosta.
Oto nowa świetlica - z tarasem widokowym. Pełen wypas!
Prace nad budową świetlicy wiejskiej w Stobnie są już na ukończeniu. W pełni natomiast trwa budowa hangaru, gdzie znajdzie się miejsce dla ratownika, na toalety, natryski i przebieralnie. Dach tegoż hangaru będzie połączony ze świetlicą i posłuży jako taras widokowo-wypoczynkowy.
PRZEBUDOWA SZPITALA. Są opóźnienia
– Nie dotyczą trudnych, zimowych warunków atmosferycznych, a braków w dokumentacji – przyznał tucholski starosta. – Prezes zobowiązał wykonawcę, by jak najszybciej ją uzupełnił. Jeśli się nie wywiąże, prezes opracuje własną, a wykonawcę obciąży kosztami – taką sytuację opisał radnym powiatu Piotr Mówiński.
Prawie 2 mln zł kosztować będzie budowa drogi przez wieś
Dokładnie 1,9 mln zł kosztować będzie budowa drogi przez Wysoką. 950 tys. zł w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych przeznaczył na ten cel skarb państwa, a 200 tys. zł pochodzi z dotacji samorządu powiatowego. Natomiast 750 tys. zł, to środki własne gminy. Inwestycja jest już w trakcie realizacji.
O 15 groszy więcej za wodę i 40 groszy za ścieki
Od pierwszego lipca na terenie gminy Lubiewo nastąpi wzrost o 7,69% ceny wody i o 6,84% ścieków. Takie zmiany przygotował Zakład Gospodarki Komunalnej, a radni poparli je większością głosów.
Powstanie pomnik upamiętniający dawnych mieszkańców Tucholi narodowości żydowskiej
W ostatnich dniach powołano do życia grupę inicjatywną do spraw budowy pomnika. Odsłonięcie obelisku zaplanowano na 20 września. Stanie przy zbiegu ul. Zamkowej i Gabrychów w Tucholi (w pobliżu byłej bóżnicy).
Remis w meczu z Toruniem
W rundzie jesiennej tucholanie przegrali w Toruniu aż 1:4 i kibice liczyli, że tym razem zespół się zrewanżuje. Niestety, nie udało się wygrać, ale zremisowali 2:2 i to też cieszy, bowiem sytuacja w dolnej strefie jest zagmatwana i jeszcze nie wiadomo, ile zespołów spada do niższej klasy rozgrywkowej.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl