Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 24/2010 |
Znalazłem go przyczepionego prętem do drzewa
Radosław Kałużny, jadąc kilka dni temu do pracy w Tucholi, stanął na chwilę na poboczu drogi, by sprawdzić czy auto nie uległo awarii. – Wychodząc z samochodu, usłyszałem dochodzące z pobliża psie skomlenie. Znalazłem go przyczepionego prętem do drzewa (...) Jego obroża była tak zaciśnięta, że ledwo oddychał – opowiada o bezbronnym szczeniaku, którego przygarnął. – To szczególne okrucieństwo – komentuje sposób przymocowania zwierzęcia kierowniczka schroniska. O tym, że porzuconych psów na terenie naszego powiatu jest coraz więcej, mówił na jednej z sesji w Gostycynie radny Jerzy Kądziela. Wskazywał przy tym, że czworonogi są po prostu wyrzucane z samochodów.
Ludzie stracą pracę, jeśli pozbędziemy się oczyszczalni
Nadal nie kończy się dyskusja radnych gostycyńskiej gminy na temat modernizacji tamtejszej oczyszczalni ścieków. Pojawiają się w niej nowe wątki. – Pamiętajmy, że ludzie stracą pracę, jeśli pozbędziemy się oczyszczalni – alarmuje radny Andrzej Bonna. Jego koleżanka z ławy wskazuje za to, że w gminie niezbędna będzie wkrótce podwyżka cen odbioru ścieków, która da wpływy umożliwiające systematyczne finansowanie modernizacji obiektu. – Z minimalną ceną za ścieki – zdecydowanie ocenia Barbara Kołomyjska.
Policjanci zauważyli, że jeden z pasażerów wyrzuca coś przez okno
– W piątek około godziny 22:20 policjanci udali się na ulicę Leśną w Tucholi, gdzie według zgłoszenia miał stać samochód, z którego słychać było głośną muzykę. Po przybyciu na miejsce mundurowi przystąpili do legitymowania siedzących w nim czterech osób. W jego trakcie policjanci zauważyli, że jeden z pasażerów wyrzuca coś przez okno samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że to woreczek z białą substancją – informuje oficer prasowy policji.
Czołowe zderzenie motocykla z mercedesem
Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło w okolicach Bruchniewa.
Czy dworce kolejowe znikną z mapy powiatu tucholskiego?
– Jeśli gminy nie zgodzą się na nasze warunki, to je prawdopodobnie rozbierzemy – mówi przedstawiciel PKP. Wójt Cekcyna proponuje rozwiązanie: – W nowym przetargu na przewozy regionalne, który ma być w tym roku, powinna zostać wprowadzona zasada, że przewoźnik opiekuje się również dworcami kolejowymi (...) Jeśli sprawa nie zostanie uregulowana, to prawdopodobnie prędzej czy później dworce zostaną ostatecznie zamknięte.
Był problem z dowiezieniem uczniów do szkół
Ktoś uszkodził cekcyńskiego gimbusa, kradnąc z niego 130 litrów oleju napędowego, przez co następnego dnia były problemy z dowiezieniem części uczniów do szkół. – Wiele osób przyjechało jednak na rowerach. Niektórych przywieźli z kolei rodzice – przyznaje Adam Filipski, dyrektor Zespołu Szkół w Cekcynie. Podobnie było w Iwcu.
2-milionowa inwestycja wystartowała
To jedna z największych tegorocznych inwestycji, które przeprowadza gmina Śliwice – przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej na jednej ze śliwickich ulic. Plac budowy przekazano już tucholskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu.
Złodziejka podała się za pracownicę NFZ
Według ustaleń mundurowych, to właśnie w ten sposób doszło do okradzenia mieszkanki Tucholi. – Starsza pani wpuściła kobietę w wieku około 30 lat (...) Podczas wizyty wykorzystała ona nieuwagę gospodyni i ukradła pewną sumę pieniędzy – słyszymy na policji.
Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających
– Jeden z mężczyzn, 24-latek, wyjął coś z kieszeni i schował w majtki. Policjant, który to zauważył, kazał mu wyciągnąć tę rzecz z powrotem. Okazało się, że jest to woreczek z zawartością 10 g suszu roślinnego – informuje o legitymowaniu jednego z mężczyzn na ul. Cegielnianej w Tucholi oficer prasowy policji.
W RPA otwarto mistrzostwa świata, a w Tucholi halę widowiskowo-sportową
Tego samego dnia, którego w Republice Południowej Afryki rozegrano pierwsze mecze XIX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, w Tucholi otwarto podwoje nowej hali widowiskowo-sportowej, której budowa kosztowała 8.045.342 zł. – Jak widać, marzenia mogą się spełniać, a ta hala była przecież naszym marzeniem – mówił z dumą burmistrz Tadeusz Kowalski.
Czy to był przedostatni mecz tucholan w V lidze?
Takie pytanie zadawali kibice na trybunach. Był to mecz ostatniej szansy na poprawienie lokaty w lidze i oddalenie się ze strefy spadkowej. Zanosi się na to, że cztery, a może nawet pięć zespołów spadnie do klasy A.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl