Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 26/2010 |
Mąż się obudzi, a domu już nie będzie?
– Jestem naprawdę w trudnej sytuacji. Chcę to wszystko jakoś utrzymać, np. spłacać dom, który mąż stawiał dla naszej rodziny, bo wierzę, że stan jego zdrowia będzie ulegał poprawie. Te minimalne, pozytywne zmiany w jego zdrowiu widzę za każdym razem, gdy pojawiam się u niego w Bydgoszczy. (...) Mąż się obudzi, a domu już nie będzie? – żali się mieszkanka powiatu tucholskiego, której mąż (i ojciec dwóch córek) od 2 lat po zawale znajduje się w stanie wegetatywnym. Kobieta opowiada „Tygodnikowi” swoją historię i prosi o pomoc.
Dwa wypadki z jednośladami w tle
Tak minął pierwszy, wakacyjny weekend na naszym terenie. W wyniku dwóch zderzeń jednośladów z samochodami, do których doszło w Miejskim Rowie oraz w Tucholi na ul. Garbary, do szpitala trafiły dwie osoby.
Wczoraj minął termin ukończenia prac na rynku
Czy rewitalizacja zostanie ukończona jeszcze przez Dniami Borów? – Wierzę, że zdecydowana większość prac zostanie wkrótce zakończona i rynek będzie dostępny na rozpoczęcie Dni Borów Tucholskich. Tego rodzaju zapewnienia otrzymałem także od kierownika robót – podkreśla burmistrz.
Spłoszony koń przewrócił rowerzystę
Co ciekawe, rowerzysta prowadził konia, jadąc jednocześnie rowerem – wynika z policyjnych informacji. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala.
Są za obwodnicą, ale nie mogą przyjąć roli inwestora
Radni gminy Tuchola przyjęli stanowisko w sprawie budowy obejścia miasta z uwzględnieniem ominięcia Rudzkiego Mostu. Dokument ten trafi na biurko marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
Zastali siedzącą na trawie na pół rozebraną kobietę
Działo się to w centrum Tucholi. – Ustaliliśmy, że jest to 66-letnia mieszkanka Tucholi. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego – słyszymy na policji.
Pod koniec sierpnia będzie gotowy drugi „Orlik” w gminie za 932.384 zł
Ostatnie dni sierpnia to termin, w którym kompleks sportowy „Orlik” ma być oddany do użytku w Lińsku. Swojego czasu decyzja o jego zbudowaniu wywołała spore kontrowersje m.in. w gronie radnych, bo „Orlik” w Lińsku będzie drugim na terenie gminy Śliwice.
Ruszyła przebudowa dróg na całym osiedlu
Takiej inwestycji jeszcze tam nie było” – w ten sposób w ostatnich dniach sierpnia zeszłego roku zapowiadaliśmy remont czterech ulic na osiedlu Sportowym w Gostycynie. Jeszcze tego lata wielka modernizacja ma być zakończona.
Jak przebić się na rynku? Połączyć siły
– Ogłoszenie pomysłu nie pozostało bez echa – starosta Piotr Mówiński dzieli się nowościami na temat prób wprowadzenia przez lokalnych działaczy na teren powiatu tucholskiego kompleksowego programu – klastra turystycznego. Takiego przedsięwzięcia jeszcze u nas nie było. Jak mówią jego inicjatorzy, klaster może pozwolić całej lokalnej branży turystycznej na regularne zyski. Do tego niezbędna jest współpraca m.in. jej przedstawicieli.
Rynkowski wystąpi na tucholskim rynku
Tegoroczne Dni Borów Tucholskich rozpocznie Ryszard Rynkowski. W ofercie imprez znajdą się też m.in. mistrzostwa drwali, festiwal piosenki religijnej, wystawa pojazdów zabytkowych oraz koncert muzyki myśliwskiej.
Nowe sołectwa - konsultacje jednak do końca lipca
Mowa o konsultacjach społecznych dotyczących utworzenia dwóch nowych sołectw: Piły i Kamienicy. Konsultacji nie prowadzono do ostatniego dnia czerwca. Potrwają one do końca lipca.
Zdobyli aż 5 złotych medali
Po serii wiosennej rundy „Czwartków LA”, które odbyły się w Tucholi, najlepsi z powiatu pojechali na finał do Warszawy. Trzeba przyznać, że nasi młodzi sportowcy spisali sie bardzo dobrze i przywieźli trzy złote medale.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl