Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 35/2010 |
Stwierdziliśmy 7 uchybień i powiadomiliśmy prokuraturę
Na prokuraturze się nie kończy. Urząd wojewódzki po kontroli w Straży Gminnej w Kęsowie zawiadomił także Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Regionalną Izbę Obrachunkową i Okręgowego Inspektora Pracy. „Tygodnikowi Tucholskiemu” rzecznik wojewody przedstawił uchybienia, jakich urząd wojewódzki w swojej ocenie dopatrzył się podczas kontroli. – Z całym przekonaniem uważam, że wskazane uchybienia są bezpodstawne – stanowczo reaguje dotychczasowy komendant kęsowskiej straży Ireneusz Ruszczyk.
PKS podnosi ceny biletów
Podwyżka wynosi 6 procent. W jego ślady nie poszedł drugi z funkcjonujących na naszym terenie przewoźników autobusowych.
„Ale o co chodzi? To przecież nie mój samochód”
Mieszkaniec Śliwic otrzymał od Straży Gminnej w Kęsowie korespondencję – raport o przekroczeniu prędkości w miejscowości Żalno. – Problem w tym, że to nie mój samochód był na tym zdjęciu, które mi przysłali. Jak to możliwe? – dziwi się Dariusz Burzyński. – Pracownik, który wprowadzał dane z oświadczenia do systemu, pomylił się o jedną cyfrę i stąd to wszystko. Sprawa została wyjaśniona i naprawiona, a pan, którego nazwisko pojawiło się w raporcie, przeproszony – podkreśla wójt.
Skradziono papierosy, słodycze i wódkę
Nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczego przy ulicy Karasiewicza w Tucholi.
Tucholanin w kadrze na mistrzostwa świata na żużlu!
Szymon Woźniak będzie jednym z pięciu zawodników, którzy reprezentować będą Polskę w finale drużynowych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Zawody odbędą się już za kilka dni w Anglii.
Gmina zapłaci za badania 100 osób
Tuchola przystąpiła do Regionalnego Programu Profilaktyki Chorób Płuc. Na podstawie tego 100 wytypowanych osób palących, będących po 40 roku życia zostanie poddanych badaniom, których całkowity koszt pokryje gmina.
Za utworzeniem sołectwa Piła 514 głosów, przeciw 228
Za utworzeniem sołectwa Kamienica oddano 619 głosów, a przeciw 241, co stanowi 72% głosów „za”. Za utworzeniem sołectwa Piła oddano 514 głosów, a przeciw 228, co stanowi 69% głosów „za”. To esencja wyników konsultacji społecznych przeprowadzonych w sprawie utworzenia dwóch wyżej wymienionych sołectw. Wyniki nie są równoznaczne z automatycznym wydzieleniem nowych jednostek. Zapozna się teraz z nimi Rada Gminy Gostycyn.
Tucholanka zdobyła tytuł III Vicemiss
Jesika Miklasz w ramach Festiwalu Piękna w Płocku uzyskała tytuł III Vicemiss Polski Nastolatek.
245 m drogi za 396 tys. zł
W Małym Mędromierzu, przy nowym osiedlu, rusza zaplanowana budowa odcinka drogi gminnej. Koszty związane z owym zadaniem przerosły jednak oczekiwania samorządowców, a wszystko dlatego, że trzeba będzie włożyć więcej pracy w niwelację terenu.
Wygrana Tucholanki Hydrotor z lepszą drużyną
Tucholanka Hydrotor Tuchola – Spójnia Sanitrans Białe Błota 1:0 (0:0)
     Patryk Kaszczyszyn 50 min. Sędziował Smacki z Grudziądza.


Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl