Tygodnik Tucholski
ul. Karasiewicza 3
89-500 Tuchola

Tel: 52 334 88 88
Fax: 52 334 88 88

listy@tygodnik.pl
Tygodnik Tucholski: | 2010 | | numer 50/2010 |
Czołowe zderzenie autobusu z ciężarówką
Zdarzenie drogowe koło Łyskowa wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerowie autobusu udali się w dalszą drogę kolejnym pojazdem.
Wypadek w okolicach Żalna
– Kierujący samochodem ciężarowym marki MAN nie dostosował prędkości do warunków panujących na oblodzonej jezdni. W pewnym momencie stracił kontrolę nad ciągniętą przyczepą. Ta zsunęła się na przeciwległy pas jezdni. Uderzył w nią jadący z przeciwka opel corsa – mówi o wypadku, do którego doszło przed Żalnem, rzecznik tucholskiej policji.
Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia
Policjanci informują, że zatrzymali 18-letniego mężczyznę. – Przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.
Poseł Jarosław Katulski: „Byłem podsłuchiwany i być może podglądany”
– Najpierw zorientowałem się, że poufne rozmowy, które przeprowadzam w biurze poselskim „w cztery oczy”, w dziwny sposób wyciekają poza biuro. (...) W końcu przyjazne mi osoby zasugerowały mi, że w biurze może znajdować się „pluskwa”. Zgłosiłem się po pomoc do eksperta od wykrywania podsłuchów. (...) Z całą pewnością przez pewien czas byłem podsłuchiwany i być może podglądany – mówi nam poseł Jarosław Katulski, który tę sprawę zgłosił do prokuratury.
„Nie możemy być wyrobnikami Państwowej Straży Pożarnej”
Takie zdanie padło z ust Zygmunta Gajewskiego, prezesa tucholskiego zarządu gminnego OSP. Był to jeden z elementów dyskusji o dysponowaniu poszczególnych jednostek do zdarzeń, jaka miała miejsce na posiedzeniu zarządu powiatowego OSP w Śliwicach.
Nazwisko sekretarza gminy możemy poznać pod koniec grudnia
Najpóźniej ma się to stać na początku stycznia. Taką zapowiedź usłyszeliśmy od wójta gminy Cekcyn Jacka Brygmana. – Od razu wspomnę, że powołanie sekretarza gminy nie wymaga ogłoszenia konkursu na stanowisko. Nie ma takiej potrzeby, jednak w tym momencie nie mogę ostatecznie wykluczyć, że konkurs ogłoszę – mówi Brygman.
Prezes dowiedział się o włamaniu do remizy z prasy
– Konieczne jest informowanie funkcyjnych naszego związku, czyli na przykład prezesa zarządu gminnego o wydarzeniach na ich terenie. Tak się niestety nie zawsze dzieje – podkreślał na posiedzeniu zarządu powiatowego OSP Zygmunt Gajewski. Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej zapewnia, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.
Dziennikarka „Tygodnika” w gronie laureatów
Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Lucyna Zdanowska zajęła drugie miejsce w konkursie dla dziennikarzy pod nazwą „Region Pozytywnie Odmieniony – RPO zmienia kujawsko-pomorskie” organizowanym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zapowiedział kontynuowanie rozpoczętych inwestycji
Burmistrz Tadeusz Kowalski, dokonując ślubowania, zapowiedział kontynuację podjętych w poprzedniej kadencji działań, oczywiście przy udziale radnych rady miejskiej.
Wójt na kolejną kadencję
Wójt gminy Lubiewo złożył ślubowanie. Jak podkreślił, będzie sprawował urząd dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.

Wydawca "TT"
FORTUNA RADZI...
PORTRET POWSTAŃCA
© 2006 papilar.pl